AZIMUT 50. Yılını Bodrum’da Kutladı
22 Tem 2019

İtalyan yat  üreticisi Azimut Yachts’in Türkiye distribütörü Karina Marine Group’un düzenlediği “Azimut Türkiye Yaz Buluşması”na bu yıl Azimut|Benetti Group’un  50.yaş kutlamaları Bodrum’da Şark Saatçiliğin temsilcisi olduğu Ulysse Nardin ile damga vurdu.

Türkiye’de sektör lideri olan Karina Marine Group’un temsil ettiği Azimut Yachts’ın bağlı olduğu dünyanın en büyük lüks, mega yat üreticisi Azimut|Benetti Group bu yıl 50.yaşını kutluyor.

Azimut|Benetti Group’un 50. yaşına  özel olarak yıl içinde 5 farklı kıtada 5 özel etkinlik düzenleniyor ve ulusal temsilciler de bu yıla özel davetler veriyor. Bu yıl Karina Marine Group da  temsil ettiği Azimut Yachts adına  Bodrumda geleneksel yaz buluşmasını 50. yılı kutlamak adına Y Lounge, Yalıkavak Marina’da gerçekleştirdi. Azimut Yachts’ın Türkiye prömiyeri yapılan Azimut Grande 27 Metri teknesi de etkinlik akşamında ilk kez tekne severlere gösterildi.

Azimut Yachts özel tekne koleksiyonunu Türkiye’de başarıyla temsil eden İstanbul merkezli yat satış firması Karina Marine Group  tarafından tüm tekne tutkunları ve Azimut Yachts sahiplerinin bir araya getirildiği buluşmaya İtalya’dan Azimut Yachts Ticari Pazarlama Müdürü Paola Territo ve Avrupa Bölge Müdürü Jad Zakkak Migliorini’de özel olarak katıldı.

Azimut Yachts temsilcilerinin yanısıra Karina Marine Group Genel Müdürü Murat Soydaş, Şark Saatçilik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eliaçık ve Ulysse Nardin Bölge Satış Müdürü Massimo Bonfigli ve Technogym Türkiye Yönetim Kurulu başkanı Vittorio Zagaia ev sahipliğinde yapılan özel davete iş, sanat ve cemiyet dünyasından Aytek-Gözde Şavkan, Aysel-Beril Akçay, Nuray Fenercioğlu, Timur-Banu Savcı, Ece Vahapoğlu-Cihan Alpay, Ayşe-Erol Demirer, Gilman Karadeniz, Nesligül Aksoy, Ayşe Burcu-İhsan Kaya, Daria-Tayfun Yurdaer gibi isimler büyük ilgi gösterdi.

İsviçre saat endüstrisine yön veren pek çok önemli markanın Türkiye distribütörlüğünü yapan Şark Saatçillik’in temsilcisi olduğu Ulysse Nardin’in ana sponsorluğunda yapılan gecede lüks mega yat saatinin ruhunu taşıyan, yalnıza 30 parçayla sınırlı, platinyumdan yapılma yeni Marine Mega Yacht saat  modeli de ilk defa bu buluşmada saat meraklılarıyla buluştu.

Davetlilerin büyük beğenisini kazanan yeni Marine Mega Yacht saatleri, Marine koleksiyonunun izlerini ve Ulysse Nardin’in kurulduğu 1846 yılından beri değişmez özelliklerinden denizcilik tutkusunu takip ediyor. Yeni nesil gemi pervanelerinden esinlenen kafesle donatılmış dönen bir tourbillon aracılığıyla çalışan “Marine Mega Yacht” saatleri, okyanus dalgaları arasında kendine yol açan gemi pruvasını anımsatan 3D “grand feu” emaye kadrana ev sahipliği yapan özel bir koleksiyon. Deniz yolculuğunun mükemmel alegorisi bu eser, yalnızca Ulysse Nardin tarafından yaratılabilecek avangart bir saat tasarımı aracılığıyla, ustaca işlenmiş denizcilik lüksünün modern ruhunu özetliyor. Platinyumdan yapılma ve tüm dünyada yalnızca 30 parçayla sınırlı bu özgün saatçilik eseri, 1846 yılından beri denizciler için saat üretiminde uzman Ulysse Nardin tarafından yaratıldı.

Premium markaların katılımının sağlandığı gecede, tekne içi  kullanımına da uygun spor ekipmanları markası olan Technogym The Wellness Company de bu davette yer aldı. 30 yılı aşkın bir süredir düzenli fiziksel aktivite, dengeli beslenme ve pozitif zihinsel tutuma dayalı bir yaşam tarzı aşılamayı hedefleyen Technogym, fitness ve wellness konusunda 100’ün üzerinde ülkede faaliyet gösteren dünyanın lider markası konumundadır. Gecede sergilenen, Antonio Citterio tasarımı ödüllü Technogym Personal Line ürünleri, teknelerin kıvrımlı çizgileri gibi, tasarımının akıcılığı ile duyuları yakalar ve kullanıcıların her mekanda doğal bir şekilde hareket etmelerini sağlar.

Türkiye lansmanı yapılan Azimut Grande 27 Metri teknesini de yakından inceleyen konuklar, davette Bestem Yuvarlak  caz performansı ile keyifli saatler geçirdiler.

Azimut Yachts’ın Grande serisinin yanı sıra, Flybridge, S, Magellano ve Atlantis serilerinin de temsilciliğini yürüten Karina Marine Group, Türkiye’de 30 yıldır faaliyet gösteren önde gelen distribütörler arasında yer alıyor.

Share this story

Join This Conversation